Manga 

Její kořeny vznikly v Japonsku, údajně po druhé světové válce. Ale objevila se už v dřívější době. Co vlastně ta Manga je? Je to japonský kreslený komiks. "Obrázky, co vyprávějí děj."  Ano všichni "Otaku" to víme.

Více zde.

U nás na webu najdete plno překladů, protože to byl první typ "komiksů", co jsme začali překládat. Najdete zde One Shoty = to jsou mangy, které mají krátký příběh a většinou mají jen jednu kapitolu. V Japonsku se objevují spíše v časopisech od různých známých i málo známých autorů. Dále tu najdete One Volumes = což jsou o trochu delší příběhy než v One Shotech, samozřejmě mají více kapitol, ale jsou jen v jedné takzvané knize. Pak už zbývají jen Volumes = a to, jak můžete tušit.. mají neskutečný počet kapitol a knih. Ještě tu máme Doujinshi = většinou představují smyšlený příběh o dvou postavách z různých Anime v typu Yuri nebo Yaoi. Jejich autoři nejsou známý, tvoří to většinou fanoušci Anime.

 

 

Manhwa

Je velmi blízká Manze, ale není tvořená Japonskými autory, ale Korejskými autory. Převážně v Jižní Koreji. Kdežto v Manze se čte text neboli bublinky z prava do leva. V Manhwě se čte z leva do prava. Více zde.
U nás najdete 3 překlady. (Where tangents meet, Vampire Library, Dice..)
 
 

Manhua

Opět je to komiks, který je tvořen Čínskými autory. Převážně jsou to barevné kresby. Čtou se z leva do prava.
U nás je nejpopulárnější Tamen de Gushi a 19Tien. Což jsou projekty od dvou nejslavnějších čínských autorů, kteří spolupracují v reklamce, také mají společnou Manhu, která vypráví jejich život (Mosspaca advertising department). Old Xian a Tan Jiu. 
 

Naše práce je čistý fansub, všechny projekty patří autorům.

Vytvořte si web zdarma!Webnode